Dodany: 2010-07-06 12:45:05

Jednym z niezbędnych zabiegów przy pielęgnacji roślin ogrodowych jest ich odpowiednie nawożenie. Kupując nawozy powinno zwracać się szczególną uwagę na ich producenta, czyli markę.

 

Im jego produkty są dłużej na rynku tym znacznie większa pewność klientów, że są to produkty najwyższej jakości. Dodatkowym atutem będzie tutaj posiadanie odpowiednich certyfikatów. Im jest ich więcej tym dane nawozy są zarówno bezpieczne dla osób je wysiewających jak również roślin ogrodowych. Odpowiednio przeprowadzone nawożenie ale z użyciem niewłaściwych preparatów może jedynie roślinom zaszkodzić. W przypadku nawozów azotowych zbyt duża ich dawka w przeliczeniu na hektar może spowodować spalenie roślin.

 

Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku nawozów fosforowych oraz potasowych, z tą różnicą że ich działanie może spowodować niedobór jednego z wyżej wymienionych składników, co sprawi, że nawozy te nie będą użyteczne. Dodatkowo mogą osłabić wzrost roślin jak również spowodować pojawienie się chorób oraz szkodników. Dlatego każdy kupujący nawozy powinien zapoznać się z informacjami znajdującymi się na ich opakowaniu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wysiewać nawozy?
Nick: