Dodany: 2010-07-06 12:25:30

Zabieg pielęgnacyjny- nawożenie.Przeprowadzając nawożenie czy to roślin znajdujących się w przydomowym ogródku, skwerze czy ogrodzie powinno się pamiętać o kilku zasadach, których złamanie może zniszczyć miesiące ciężkiej pracy.

 

Po pierwsze nawożenie należy wykonywać w przewidzianych okresach wegetacji roślin. Ich zadaniem jest bowiem pobudzenie ich do szybszego wzrostu a tym samy szybszego wydania plonów. Nic jednak z tego nie będzie jeśli tak jak powiedziano wyżej zabieg ten zostanie przeprowadzony w niewłaściwym terminie. Kolejną ważną sprawą są tutaj ilości wysiewanych nawozów.

 

Przed przygotowaniem maszyn do wysiewów należy więc bardzo wnikliwie zapoznać się z informacjami na opakowaniu zawierającymi odpowiednie dawkowanie w przeliczeniu na daną jednostkę powierzchni. Należy ściśle stosować się do zaleceń producenta nawozów. Niebagatelne znaczenie w przypadku nawożenia mają również urządzenia za pomocą których zabieg ten jest wykonywane, nawożenie nie ma bowiem specjalnych wymagań i można bez przeszkód używać siewników rzędowych. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zabieg pielęgnacyjny- nawożenie.
Nick: