Dodany: 2010-07-06 10:13:10

Aby odpowiedzieć na pytanie w jakich miejscach wykorzystywane jest drewno konstrukcyjne należy najpierw odpowiedzieć na pytanie do czego tak naprawdę może ono służyć. Jak sama jego nazwa wskazuje przeznaczone jest w szczególności do wykonywania różnego rodzaju pokryć dachowych.

 

Ma więc za zadanie umożliwienie przykrycia różnego rodzaju budynków. Tak więc drewno konstrukcyjne może być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, konkretnie przy budowie domów, jak również sprawdza się ono doskonale w przypadku budowy dużych obiektów przemysłowych, takich jak na przykład sklepy czy centra handlowe.

 

Przewaga jaką posiada drewno konstrukcyjne na innymi materiałami wspierającymi stropy oraz poszczególne kondygnacje to przede wszystkim jego cena. Jest ona nawet kilkukrotnie niższa niż w przypadku metalowych stempli. Przewyższa je jednak tym, że może być stosowane w wielu różnych kombinacjach i na różnych powierzchniach, drewno konstrukcyjne daje się bowiem bardzo łatwo kształtować..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdzie wykorzystywane jest drewno konstrukcyjne?
Nick: